Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İsrail Resmi Devlet Hesabını Yalanladı

T.C Cumhurbaşkanlığı ve İletişim Başkanlığı’nın Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İsrail’in resmi devlet hesabının, hastanenin vurulduğu saati yanlış girdiğini tespit etti.

Kaynak: https://x.com/dmmiletisim/status/1714…

İsrail akşam saatlerinde Gazze’de binlerce kişinin sığındığı ve tedavi gördüğü El-Ehli Baptist Hastanesi’ne hava saldırısı düzenledi.

Hastalar, sığınanlar, çocuklar ve bebeklerin de bulunduğu hastanede hayatını kaybedenlerin sayısı 800’ü aşmış durumda. Yaşatılan katliam, milyonlar tarafından lanetlenmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz dakikalarda, T.C Cumhurbaşkanlığı ve İletişim Başkanlığı’nın Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından konuyla ilgili önemli bir bilgilendirme paylaşıldı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi İsrail’in resmi hesabının önemli bir dezenformasyona imza attığını tespit etti.

“Twitter’da Türkiye saat ile 22.42’de bir video paylaşan İsrail resmi devlet hesabı, El-Ehli Baptist Hastanesi’nin bombalamasından Hamas’ı sorumlu tutmuştur.”

‘Fakat hastanenin vurulma saati yaklaşık 19.27 olmasına rağmen, İsrail’in paylaştığı videonun 19.59’da kayda geçtiği görülmüş ve önemli bir dezenformasyona imza atılmıştır.’

“Videonun yanlış dakikalara ait olduğunu fak eden İsrail hesabı, Türkiye saati ile 23.04’te videoyu paylaşımdan kaldırmıştır.”

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x