Uzatma Olacak mı? Okulların Kapanacağı Tarih Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘Okullar ne zaman tatil olacak?’ sorusuna açıklık getirdi. Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının 16 Haziran’da sona ereceğini ve herhangi bir uzatma yapmayacaklarını söyledi.

‘Uzatma yapmayacağız’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay’da Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Özer, ‘2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız. Yani bu gecikmelere rağmen eğitim öğretimi 16 Haziran’da sona erdireceğiz’ dedi.

Takviye edici eğitim programları eklenecek

Özer’in açıklamalarının ilgili bölümü şu şekilde: 

  • 6 Şubat tarihinden itibaren şu ana kadar 18,5 milyon öğrencimizi eğitim öğretimle buluşturduk. Geriye kalan öğrencilerimiz de artık bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı olarak açıklama yapmak yerine valilerimize bu yetkiyi verdik, illerindeki şartları olgunlaşmış olan ilçelerde, artık eğitim öğretimi devreye alacaklar.

  • 2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız. Yani bu gecikmelere rağmen eğitim öğretimi 16 Haziran’da sona erdireceğiz.

  • Ama yazın daha sonra açıklayacağımız kayıpların telafisiyle ilgili takviye edici eğitim programlarıyla öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir