Rams Park’ta Danimarkalı taraftarların kavgası! Ortaya çıktı

İstanbul’da geçtiğimiz hafta çarşamba günü üzücü bir olay yaşandığı bildirildi.

Danimarka’nın önde gelen tabloid gazetelerinden Ekstra Bladet, İstanbul’da geçtiğimiz hafta Galatasaray ile Fenerbahçe’nin, Şampiyonlar Ligi ile Konferans Ligi’nde iki Danimarka takımına karşı oynadıkları maçlarda rakip takım taraftarları arasında istenmeyen üzücü bir şiddet olayın yaşandığını manşetine taşıdı.

Türkiye’de oynanan her iki futbol müsabakasını izlemek için İstanbul’a gelen adı açıklanmayan FC Nordsjaelland’lı bir taraftarın, Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray-FC Kopenhag arasında Rams Park’ta oynanan ilk maçta stadyumda, Kopenhaglı bir grup taraftarların saldırısına uğrayarak dövüldüğü belirtildi.

FC Nordsjaelland basın direktörü Mette Andersen, Ekstra Bladet gazetesine olayla ilgili gönderdiği yazılı cevap mesajında, “Geçtiğimiz hafta Galatasaray ile FC Kopenhag arasında İstanbul’da oynanan karşılaşmada bir FC Nordsjaelland taraftarı ile Kopenhag taraftarları arasında şiddetli bir olay yaşandığını doğrulayabiliriz. Taraftarın güvenliğinden endişe duyduğumuzdan ötürü, FC Nordsjaelland’ın perşembe akşamı Fenerbahçe’ye 3-1 kaybettiği maçın hemen ardından tüm takım kadrosuyla birlikte aynı uçakla Kopenhag’a geri dönmesine izin vermeye karar verildiğini” belirtti.

Mette Andersen ayrıca, bu tür şiddet olaylarını kınadıklarını ve mesafeli durduklarını söyledi.

Ekstra Bladet’in iletişime geçtiği FC Kopenhag basın sorumlusu Jes Mortensen gönderdiği yazılı kısa mesajda, bir olay yaşandığını onaylattığını belirterek, “Elbette biz bundan kesinlikle uzak duruyoruz ve olanları araştırıyoruz” diye yazdığı vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x