Med Müzik TV’nin Youtube kanalı kapatıldı

Med Müzik TV’nin Youtube kanalı, şirket tarafından herhangi bir neden gösterilmeden kapatıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, yazılı açıklama yapan Med Müzik TV, “uluslararası yayıncılık ilkelerinde, kanala yönelik faşist saldırıların karşılık bulmasının son derece üzüntü verici olduğunu” belirtti.

Açıklamada, “Bütün yayınlarımız kültür sanat içeriğinden oluşan müzik kanalımız, topluluk kuralları ihlali gerekçe gösterilerek kapatılması, Kürt halkının değerlerine yapılan bir saldırı niteliği taşımaktadır” ifadeleri kullanıldı.

“Kürt halkının ulusal değerleri ve simgeleri hiçbir gerekçe gösterilmeden yasaklanmakta ve yayıncılık ilkelerine aykırı şekilde sansürlenmektedir” denilen açıklama şöyle devam etti:

“Faşist yönetimlerin aldığı yerel kararların, uluslararası platformlarda da uygulanması siyasi ve taraflı bir girişimdir. GOOGLE ve YOUTUBE Kürt halkının içeriklerini bu temelde defalarca sansürlemiş ya da kısıtlamıştır. Bu uygulamaların sona erdirilmesi ve Kürt ulusal değerlerine saygı gösterilmesini beklemekteyiz. Kürt ulusal değerlerinin simgelerine ve kültürüne yapılan bu haksız uygulamayı kınıyoruz. Her zamankinden daha da güçlü seviyelere ulaşan kült kültür sanatının halkla buluşturulması adına en güçlü şekilde yayıncılık ilkelerimize bağlı kalarak, daha da güçlü seviyelere yükselteceğiz. Halkımızın bize ulaşması için mümkün olan her platformda varlığımızı en güçlü şekilde sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir