Kulislerde Büyük İddia: İnce Bu Akşam Adaylıktan Çekiliyor!

Dün, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin bu akşam üzeri cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini duyuracağı aktarıldı. Ankara kulislerinde konuşulan iddianın doğru olup olmadığı ilerleyen saatlerde öğrenilecek. 

Kılıçdaroğlu ve İnce, dün gerçekleşen görüşmenin ardından kameraların karşısına geçmişti.

Erdoğan’a karşı oyları böldüğü gerekçesiyle uzun süredir tepki gören İnce, adaylıktan çekilmeyeceğini söylemişti.

Bugün gündeme bomba bir iddia düştü. Ankara kulislerinde İnce’nin adaylıktan çekileceği aktarıldı.

tv100’den Erdoğan Aktaş’ın İnce’nin adaylıktan çekileceğini aktardığı yazının bir bölümü şöyle:

Görüşmenin ardından ortaya çıkan hava, İnce ile uzlaşma olmayacağı yönündeydi. Fakat iki parti arasında görüşmeler tamamen sonlanmadı. YSK’nın kesin liste açıklayacağı 31 Mart gece yarısına kadar zaman var.

Benim kulislerden öğrendiğim, Muharrem İnce’nin, CHP liderinden iki bakanlık ve beş milletvekilliği talep ettiği. Fakat SP, Gelecek, DEVA ve DP’ye de listelerinde yer verecek olan CHP’de milletvekili listesi hazırlamak şu sıralarda en büyük sorun. Buna rağmen CHP, İnce’ye bir bakanlık (Millî Eğitim Bakanlığı) ve CHP listelerinden üç milletvekilliği önerecek.

Cumhurbaşkanı adaylığı kesin listesi YSK tarafından açıklanmadan, Muharrem İnce’nin, Kemal Kılıçdaroğlu lehine yarıştan çekilme olasılığı hiç de söylenildiği kadar düşük değil. Büyük olasılıkla bu akşam saatlerinde İnce, CHP ile anlaştığını açıklayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir