Genco Erkal da İnce’nin “Sanatçı Bozuntusu” Çıkışına Tepki Gösterdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin sanatçılara yönelik ifadelerine tepkiler sürüyor. Tiyatro sanatçısı Genco Erkal, İnce için ‘100 bin imzayı alınca başı dönmüş’ ifadelerini kullandı. 

İnce sanatçıları hedef aldığı konuşmasında “Sözde sanatçılar” ifadeleriyle kendisini eleştiren ünlü isimleri hedef almıştı.

‘Sırça köşklerde yaşayanlar, sırça köşklerinden çıkmayanlar, salon siyasetçileri, oturdukları yerden benim aleyhimde tweet atan, sözde sanatçılar… Siz bunları gördünüz mü? Bu zorlukları gördünüz mü? Boğaz’da viskisini yudumlarken memlekete yol gösterenler…’

Siyasinin bu açıklamasına ilk tepki gösteren isim ünlü piyanist Fazıl Say olmuştu.

Say, Twitter’daki paylaşımında ‘Kim ulan sözde sanatçı? Kim? Kime ne diyorsun ?Viskisini yudumlayanlarmış? Sana ne? Kahvemi yudumluyorum ya da su içiyorum sana ne? Ne içeceğimizi bu yaşımızda ne yazacağımızı sana mı soracağız? Kore’de hayvanat bahçesinde gorilin şartları düzelsin diye 130 bin imza var’ demişti.

Sanatçıları hedef alan İnce’ye bugün bir tepki de Genco Erkal’dan geldi.

Erkal ise ‘100 bin imzayı bulunca başı dönmüş, sağa sola “Sanatçı bozuntusu” diyen bu beyefendiye biz ne diyelim?’ cümlesiyle İnce’ye sert tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir