Depremde Hayatını Kaybeden Türklerin ‘Koktuğunu’ Söyleyen Hoca Hakkında Soruşturma Başlatıldı

İmam Seyfullah Akyiğit, Konya’da bulunan Tahir Büyükkörükçü Camii’nde verdiği vaaz esnasında söylediği sözlerle infial yaratmıştı. 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının cesetlerinin kötü koktuğunu ancak Suriyeli bir kişinin cesedinin kokmadığını söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı, tepki çeken imam hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Mevlid-i Nebi Programı kapsamında Tahir Büyükkörükcü Camii’de cemaatle bir araya gelen Seyfullah Akyiğit isimli bir hoca deprem sonrası yaşadığı bir anını anlattı.

Akyiğit, Kahramanmaraş ve çevre illerde hayatını kaybeden depremzedeler hakkındaki açıklamalarla gündem yarattı.

Cenaze yıkamak için Hatay’a giden Akyiğit arkadaşlarının anlattıklarını aktarmış ve söylediği sözlerle tepkilerin odağı oldu.

Akyiğit adlı hoca “3-5 hafta geçti, cenazeleri yıkıyoruz. Tabii ki cenazeler kokmaya başladı. İçinden bir tane cenaze çıktı, hiç pis koku yok hatta içinden mis gibi koku geliyor. Araştırdık, sorduk Suriyeli bir kardeşimizmiş” sözlerini sarf etmişti.

Eleştirilerin hedefi olan imam hakkında düğmeye basıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı, imam hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x